Witamy na stronie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej "AA7", któr
ego początki sięgają roku 2002, kiedy to podczas październikowego spotkania mającego miejsce w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, została powołana do życia Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Aufklärungsabteilung 7 der 4. Panzer Division". Początkowo, nowo powstała Grupa ogniskowała swoje działania rekonstrukcyjne na okresie Kampanii Polskiej 1939 roku, za cel stawiając sobie prezentację oddziałów rozpoznawczych wchodzących w skład 4. Dywizji Pancernej Wehrmachtu. W kolejnych latach działalności nasze możliwości znacząco się rozszerzyły. Następnym krokiem w rozwoju była rejestracja Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej AA7. Obecnie w tych ramach działają trzy grupy: GRH AA7, GRH PzAA21 oraz GRH 3DP, które w realizacji tych projektów skupiają się na Kampanii Polskiej 1939, Kampanii Afrykańskiej 1941-43, Froncie Wschodnim w latach 1941-45 oraz Froncie Zachodnim 1944-45 (z naciskiem na działania bojowe w Normandii latem i w Ardenach zimą 1944 roku). Wśród naszych członków są także miłośnicy innych okresów i armii (od XVII wieku, poprzez "Rok 1920", na współczesnym USMC kończąc).

Członkowie SRH AA7 dysponują szerokim wachlarzem umundurowania i są w stanie prezentować szereg epizodów z okresu II wojny światowej, przybliżając życie okopowe jak i frontowe czy też odwzorować warunki funkcjonowania w garnizonie. Stowarzyszenie zajmuje się również badaniem dokumentów i regulaminów, a także dużo czasu poświęca na zajęcia z ówcześnie stosowanej taktyki. Współpracujemy z producentami filmowymi i teatralnymi dzieląc się zdobytą wiedzą, umiejętnościami i pozyskanymi informacjami. Przy bardziej zaawansowanych projektach, przeradzają się one w daleko idące konsultacje historyczne, które umożliwiają realny wpływ na kształt i format całego przedsięwzięcia. Nieodzownym elementem działalności są także bliskie kontakty z placówkami muzealnymi, owocujące wspólnymi działaniami oraz inicjatywami w zakresie szeroko pojętej promocji historii. Wśród partnerów SRH AA7 przy organizacji różnego rodzaju pikników historycznych, dni historii czy lekcji w szkołach, są także lokalne władze samorządowe. Dużo uwagi, obok działań typowo historycznych poświęcamy na ćwiczenia, podczas których przybliżane są zasady zachowania na polu walki. Dzięki temu, uczestnicząc w inscenizacjach, członkowie i rekruci mogą przekazać widzowi część z tego, co było podstawą wyszkolenia ówczesnych żołnierzy oraz nadać zachowaniu podczas rekonstrukcji walk, większej autentyczności.

Członkowie i rekruci SRH AA7 chcą stanowczo zaznaczyć, iż w zdecydowany sposób odcinają się od totalitarnych i zbrodniczych ideologii, nie propagują żadnej z nich oraz nie identyfikują się z jakimikolwiek ich elementami. Prezentowana symbolika nie nosi znamion propagowania treści, a służy jedynie celom historycznym i edukacyjnym, tym samym nie naruszając obowiązujących przepisów prawnych. SRH AA7 jest organizacją apolityczną, a wszyscy działający w jego szeregach mają świadomość tego, z czym kojarzy się II Wojna Światowa i jak wiele przyniosła ofiar. Dlatego rekonstrukcję historyczną traktujemy poważnie, jako żywą lekcję historii, a nie wyrażanie swoich przekonań czy dążeń politycznych. Stowarzyszenie nie jest organizacją paramilitarną ani żadną inną o podobnym charakterze.
Jesteśmy Stowarzyszeniem rekonstruującym w celach poznawczych i historycznych
następujące pododdziały w ramach Grup Rekonstrukcji Historycznej:
(kliknij w logo po lewej aby przejść do odpowiedniej podstrony)

Nowy wizerunek naszej obecności w sieci jest w przygotowaniu.

   

   


Wszystkich chętnych zainteresowanych wstąpieniem do Stowarzyszenia,
zapraszamy do działu
REKRUTACJA
Grupy Aufklärungsabteilung 7 der 4. Panzer Division
gdzie można wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Zaznaczamy jednak, że nasze szeregi są otwarte dla osób dorosłych i dojrzałych pod względem emocjonalnym,
a także wolnych od jakichkolwiek politycznych skrajności. Nasz wzajemny kontakt cechuje koleżeństwo i otwartość.
Tego samego, obok określonej wiedzy historycznej, oczekujemy od wszystkich potencjalnych kandydatów.

Do współpracy zapraszamy Grupy i Stowarzyszenia zajmujące się rekonstrukcją historyczną,
placówki muzealne, władze lokalne, oraz producentów fabularnych i dokumentalnych.
Zapraszamy na nasze strony do zapoznania się z naszą działalnością.


Więcej naszych produkcji można znaleźć na naszym kanale w serwisie YouTube

http://pl.youtube.com/user/SRHAA7

kontakt z Zarządem Stowarzyszenia: sztab(at)abteilung7.org

Statut SRH AA7 (plik PDF)

ost.akt.08.10.2013.   stat4u