Wkrótce z naszym udziałem:

22-23 czerwca 2013 - II Piknik Historyczny w Zamku Książ

11-14 lipca 2013 - Strefa Militarna w Podrzeczu
 


7-9 czerwca 2013 - II Łabiszyńskie Spotkania z Historią
>Informacje i relacje tutaj<


 


Grudzień 2012

W poniedziałek 17 grudnia Nasze Stowarzyszenie powróciło z wyprawy w Ardeny. Dzięki współpracy z Big Red One, mieliśmy możliwość wzięcia udziału w tej imprezie. Dużą atrakcją imprezy był udział czołgu "Panther", który wzbudzał sporą sensację, zwłaszcza manewrując na krętych i ciasnych uliczkach Cobru.
Na początek garść zdjęć (autorstwa Axela i Anki) wybranych na szybko, można powiedzieć... na gorąco.
Replika czołgu Panther pojechała w Ardeny dzięki Grzegorzowi Klimczakowi (Panzer Projekt) i Jackowi Habrowi (Fundacja Wojskowości Polskiej).


Listopad 2012

12 października 2012 Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej AA7 obchodziło 10 lecie swojej działalności. Z tej okazji w miniony weekend (9-11 listopada) na uroczystych obchodach spotkaliśmy się w Łabiszynie, mieście wyjątkowo przyjaznym dla naszych rekonstrukcyjnych działań.

Wszystkich gości powitał specjalnie na ten dzień, skomponowany drink o wdzięcznej nazwie "Płomienie Reichstagu", czyli 1:1 czysta wódka z Whisky. Po tej salwie honorowej zjedliśmy uroczysty obiad.

Po obiedzie była I część oficjalna, czyli podziękowania dla naszych serdecznych przyjaciół goszczących na naszej uroczystości. Chcemy serdecznie podziękować za zaszczycenia nas swoją obecnością:
- Panu Jackowi Idziemu Kaczmarkowi, burmistrzowi Łabiszyna
- Panu Jackowi Habrowi z małżonką (FWP)
- Panu Mirosławowi Gietkowskiemu (MWL)
- Panu Piotrowi Ochocińskiemu 
- Panu Robertowi Murawskiemu (Thunder FHU Robert)
- Panu Krzysztofowi Bogaczowi (Visioner.eu)
- Panu Przemysławowi Budzichowi (Dokuman.pl)
- Panu Pawłowi Skalskiemu (Foto Military)

Po części obiadowej był toast i tort, a właściwie dwa torty, (w tym jeden PanzerTort). Oprawę muzyczną zapewnił nam Didżej 'Piorun'. Kto chciał, mógł potańczyć, lub prowadzić inteligentną konwersację.
Salę przystroiliśmy balonikami w kolorach pancernych i rozpoznawczych. Celowo zrezygnowaliśmy z mundurów odtwarzanych formacji wojskowych. Chcieliśmy w ten sposób podkreślić nasz dystans do tego, czym się zajmujemy. Mundury służą nam do czego innego. W Łabiszynie spotkało się grono przyjaciół, dla których są ważniejsze inne wartości. Nawet pęknięcie na torcie nabrało dla nas symbolicznego znaczenia.

Tak oto, przy smacznym jedzeniu, dobrze zmrożonej wódeczce, w przesympatycznej atmosferze i w wybornym towarzystwie uczciliśmy 10 lat działalności naszego Stowarzyszenia. Bilans działalności, to udział w:
- około 300 inscenizacjach,
- 22 filmach,
- 25 wystawach i prezentacjach.

Żywimy głęboką wiarę, że w tym gronie możemy "góry przenosić", że przed nami jeszcze niejedna bitwa, a nadchodzący rok zapowiada się już teraz niezwykle intensywnie...


Archiwum aktualności
 


Jesteśmy Stowarzyszeniem rekonstruującym w celach poznawczych i historycznych
następujące pododdziały w ramach Grup Rekonstrukcji Historycznej:
(kliknij w logo aby przejść do odpowiedniej podstrony)

  

Statut SRH AA7 (plik PDF)